Dekoracja do pokoju dziecięcego z filcu

dekoracja z filcu

Wiosenna dekoracja z filcu do pokoju dziecięcego

U mnie wiosna trwa! Nie ma zimy w tym roku i jestem ogromnie szczęśliwa, że tak się stało. Gdy wrócę do swojego domu ptaszyny będą w najlepsze świergolić, a zieleń będzie już soczyście zielona. Mam nadzieję, że również słońca wtedy nie zabraknie. Jednak nie wszyscy mają wiosnę za oknem. Stąd dzisiejszy post – wiosenne kolorowe chmurki do dziecięcego pokoju.

Zanim zacznę muszę się przyznać, że bardzo bardzo ciężko mi się stąd pisze (jeśli to pierwszy post, który czytasz to podpowiem, że pomieszkuję sobie tymczasowo w Hong Kongu). Ciężko bo jest tu tak cudownie, tak kolorowo, tak bajkowo, że nawet najbardziej kolorowy projekt o jakim piszę wydaje mi się „blady” w porównaniu z tym co widzę na codzień. Chyba następnym razem Wam to pokażę! 🙂

No dobrze, a teraz zaczynamy odliczanie do wiosny?!

Pokażę Wam jak w bardzo prosty i tani sposób zrobić wiosenne, kolorowe chmurki do powieszenia na ścianie w dziecięcym pokoju.

Czego potrzebujemy:

  1. Patyk – mój znaleziony jesienią w parku brzozowym blisko domu
  2. Sznurek jutowy
  3. Kolorowy filc
  4. Klej
  5. Nożyczki/nożyk
  6. Ołówek/kreda/mydło do odrysowania formy

Formy chmurki można odrysować w różnoraki sposób. Ja, żeby nie tracić czasu na drukowanie, odrysowałam chmurki od …monitora komputera…Tłumaczę sobie, że to nie lenistwo tylko oszczędność czasu 🙂 Wystarczy przyłożyć papier śniadaniowy lub do pieczenia do monitora i delikatnie odrysować na nim wzór, który wyświetla się na komputerze 🙂 Trik ten podpowiedziała mi Pani, która prowadziła kurs szycia.

Po odrysowaniu chmurki i kropel wycinamy je i następnie odrysowujemy po raz kolejny, tym razem na filcu.

WSKAZÓWKA: Podczas odrysowywania wzoru na filcu czy jakimkolwiek innym materiale najlepiej użyć kredy lub mydła. Niestety ołówek może pozostawić ślady, które będzie później trudno usunąć.

WSKAZÓWKA: Wzory z filcu najlepiej wycinać ostrym nożykiem technicznym. Nożyczki szybko się stępią, a paluszki będą bolały już po wycięciu pierwszego wzoru. Mnie bolały jak diabli,uwierzcie na słowo 🙂

Jak już wszystkie chmurki i krople są wycięte przystępujemy do klejenia.

Niektóre krople przykleiłam do chmurek, później dokleiłam krople na sznurku jutowym, a na końcu całość przymocowałam sznurkiem jutowym do patyka. Z patykiem należy obchodzić się ostrożnie ponieważ wyschnięty jest dosyć kruchy.

Gdy zostanie Wam trochę filcu i sznurka jutowego możecie go wykorzystać do zrobienia podkładek pod kubki (KLIK).
dekoracja z filcu

 

ozdoba do pokoju dziecka z filcu

 

 

Kilka kropel można dokleić do patyka, zależy co Wam wyobraźnia podpowie 🙂

I gotowe!

filcowe ozdoby

 

chmurki z filcu

 

 

Jestem bardzo ciekawa jak Wam się podoba?! 🙂