Postanowienia noworoczne

postanowienia noworoczne

Najwyższy czas zasiąść do postanowień noworocznych!

postanowienia noworoczne

 

Święta minęły jak zwykle w zastraszającym tempie. Przygotowania z roku na rok coraz większe, coraz większe koszyki zakupowe, brzuchy chyba też. Dzisiaj ostatnie śledzie dojedzone i nadchodzi czas na refleksję. Do mnie co roku dociera, że kolejny już za pasem, w chwili gdy słyszę w radio reklamę magicznego środka na rzucenie palenia. Wtedy wiem, że czas na noworoczne postanowienia. I o tym dzisiaj 🙂 Tylko kto wierzy w powodzenie misternie układanego w grudniu planu na rok kolejny? Ja nie… Wiem, że rzucamy palenie (mi się udało), zrzucamy kilogramy (walczę!), pozbywamy się uprzedzeń i złych myśli przez najwyżej pierwsze 4 tygodnie nowego roku.

 

Postanowienia z innej beczki.

postanowienia noworoczne

 

Zrobiłam „deszcz” postanowień noworocznych na 2017 rok.

Postanowienia będą sobie wisiały w widocznym miejscu i przypominały o sobie regularnie.

Co będzie potrzbne?

  1. Patyk z trawnika
  2. Sznurek jutowy
  3. Mini koperty z liścikami
  4. Ozdobne kokardki (o tym jak prosto i szybko je zrobić pisałam w poprzednim poście KLIK)
  5. Nagroda niespodzianka – tutaj potrzebne będą osoby trzecie
  6. Pomysły na 12 dobrych uczynków

Każda koperta kryje w sobie karteczkę z zadaniem do wykonania w najbliższym miesiącu. Nie będziemy się odchudzać na zawołanie, ale będziemy robić rzeczy dobre 🙂

I tak przykładowo w styczniu mam do zrobienia co? Nakarmienie bezdomnego człowieka, gorący posiłek, torba zakupów, nie ma znaczenia! W lutym jest  pomoc starszej osobie. I tak każdy miesiąc 🙂 Mogą to być dobre uczynki dla obcych, ale również dla najbliższych. Jak często mówicie bliskim, że ich kochacie!? Pomysłów nie powinno zabraknąć, potrzebujecie ich 12.

postanowienia noworoczne

 

Na końcu jest koperta z nr 13 (ozdobiona kokardką), a w niej nagroda za 12 miesięcy dobrych poczynań. Ja poprosiłam męża żeby przygotował dla mnie jakąś nagrodę niespodziankę, a w kopercie zamieścił instrukcję gdzie mogę ja znaleźć. 13 koperta jest dla mnie szczęśliwa bo oznacza, że zrobiłam sporo dobrego w tym roku, a jednocześnie niesie ze sobą zabawę w postaci poszukiwania niespodzianki.

Mam nadzieję, że pomysł przypadnie Wam do gustu i uszczęśliwicie kogoś w 2017 roku.

Dla mnie to rok wyjątkowy ponieważ jutro wyjeżdżam w świat 🙂 Do Warszawy wrócę pod koniec kwietnia, ale będę pisała! Przygotowałam dla Was kilka projektów, które będę sukcesywnie wrzucać, już z Hong Kongu. Mam nadzieję, że te kilka miesięcy będzie dla mnie inspirujące, z pewnością wrzucę kilka zajawek podróżniczych tutaj.

Póki co żegnam się Kochani! Życzę Wam wszystkiego dobrego w Nowym 2017 Roku, niech spełnią się wszystkie Wasze marzenia!!

Do siego roku!!!!

 

Ewela z pistacjowo.pl