Jak w prosty sposób zrobić mini choinkę z szyszki?

mini choinka z szyszek

No właśnie jak zrobić mini choinkę z szyszki?

Odrobina wyobraźni + szyszki = mini choinka.

Wielkimi krokami zbliżamy się do Świąt. Wczoraj Mikołaj pukał w okno, chował smakołyki pod poduchę. Moja dziecinka pierwszy raz na żywo zobaczyła brodacza, tuż po teatrzyku dla dzieci. Byłam pewna, że Leon będzie płakał, uciekał, ale okazało się, że Mikołaj to dobry ziomek, daje zabawki, przybija żółwika! Jest przyjaźń 🙂

W związku z odwiedzinami Mikołaja postanowiłam zabrać się za wprowadzanie świątecznej atmosfery do mojego domu. Zacznę małymi krokami, będą małe choinki z szyszek.

Co będzie potrzebne do zrobienia mini choinki z szyszki?

  1. Ok. 12 centymetrowa szyszka
  2. Małe szyszeczki
  3. Plastry drzewa
  4. Kolorowe pomponiki
  5. Pistolet do klejenia na ciepło (każdy inny klej poradzi sobie z tym zadaniem)

O tym jak wspaniałym i potrzebnym narzędziem domowego magika jest pistolet do klejenia na gorąco już wspominałam, przy okazji klejenia podkładek (klik). Jeszcze raz zachęcam do nabycia takowego-tani, przydatny, łatwy w obsłudze.

mini choinka z szyszek

 

mini choinka z szyszek

 

Zbieranie szyszek warto zacząć na tyle wcześnie żeby nie odkopywać ich spod śniegu, czyli jesienią. Wtedy mają szansę wyschnąć i służyć nam przez całą zimę jako piękna dekoracja. Jeżeli chodzi o kolorowe pomponiki to są dwa źródła – internet, 300 pomponików to koszt maksymalnie 9zł (przydają się do wszystkiego, zobaczycie). Drugie źródło, o mniejszym wachlarzu kolorystycznym, to nasze swetry. Wystarczy je delikatnie „ogolić” i to co zostanie zwinąć w kulki – mamy kulki i odświeżone swetry. Ja mam gotowce, a co!

 

No więc do dzieła!

 

mini choinka z szyszek

 

Kolejna rzecz to talarki, plastry drzewa. Te również możemy pozyskać na dwa sposoby-z lasu i internetu. Tylko nie szalejcie, mówimy o małych plastrach o średnicy 3-4 cm, więc nie trzeba ścinać drzewa, wystarczy użyć złamanej przez wiatr, grubszej gałęzi.

 

mini choinka z szyszek

 

Duża szyszka stoi pięknie bez podparcia, a wklejanie pomponików jest bardzo łatwe.

 

mini choinka z szyszek

 

Mniejsze szyszki przykleiłam do plasterków drzewa, dzięki którym szyszeczki stoją, a nie leżą 🙂

 

mini choinka z szyszek

 

Poniżej cała rodzinka w komplecie.

 

mini choinka z szyszek

 

Jak Wam się podobają mini choineczki z szyszek? Idealne na biurko w pracy prawda?