Wnętrza, w których Midas gościł cz.1

Złoty we wnętrzach – ubolewam nad tym, że jest tak bardzo niedoceniany. Przynajmniej ja bardzo rzadko go widzę.  Nie mam pojęcia z czego to wynika – obawa przed złym połączeniem z innymi kolorami, kojarzenie z przepychem, a może kiczem?

Pierwsze spotkanie z Midasem we wnętrzach.

Postanowiłam pokazać złoty w dwóch odsłonach – kolorowej, niezwykle radosnej oraz eleganckiej. W związku z powyższym, podzieliłam post na dwie części.

W części pierwszej pokażę wersję kolorową, radosną , odważną i bardzo mi bliską.

Dlaczego nie połączyć złotego z kolorem, do którego pozornie nie pasuje? Dlaczego odrobina kiczu ma nie wkraść się do naszych wnętrz? Nie bądźmy tacy poważni!!

Na początek smaczek – IKEA hack. Piękny mebel stworzony z szafki pod telewizor IKEA. Niewielkim nakładem  czasowym i finansowym możemy stworzyć takie cacko. Zamiast specjalnych paneli, które są dosyć drogie, możemy użyć podczas malowania zwykłej taśmy. Idealne połączenie ciemnego niebieskiego i złota – takim zestawieniem potraktowałam lustro (więcej  w kolejnym poście).

złoty we wnętrzach

Źródło

 

Kolejny pomysł, który idealnie wpisuje się w wesołą wersję złota we wnętrzach, to nowoczesne, geometryczne wzory i odwaga w łączeniu kolorów. Jest róż, jest czerwień, jest zieleń!! Cudo! Uśmiech nie schodzi mi z twarzy 🙂

złoty we wnętrzach

Źródło

 

Uśmiech nie schodzi z twarzy również przy kolejnej aranżacji! I to nie tylko zasługa połączenia kolorów, ale również krasnala ogrodowego, który dzielnie dźwiga na swych barkach stos książek.

złoty we wnętrzach

Źródło

 

Dalej mamy różowe pudle, które złotu i srebru we wnętrzu ujmują nieco ciężaru. Niby elegancko, ale z mocnym przymrużeniem oka 😉

złoty we wnętrzach

Źródło

 

Jest jeszcze połączenie starego – cały wystrój, począwszy od zastawy, krzeseł, na żyrandolu skończywszy – z nowym, czyli abstrakcyjnymi złotymi liniami na ścianie.

złoty we wnętrzach

Źródło

 

Na deser romantyczne połączenie stylu oraz kolorów. Tutaj złoty w doborowym towarzystwie różu, mięty , bieli i czerni.

złoty we wnętrzach Źródło

Jakie złote elementy we wnętrzach?

Poniżej garść ładnych gadżetów dekoracyjnych, które mogą spodobać się fanom złota w wersji light 🙂

złoty we wnętrzach

  1. Różowo – złota poszewka na poduszkę, The Home Corner
  2. Niebiesko – złota zawieszka na ścianę, Linda’s Yard Art
  3. Miętowo – złota miseczka, Etco
  4. Ceramiczny biało – złoty ananas, Missedmuse
  5. Ceramiczny złoty kaktus, Missedmuse

Dla mnie wszystkie połączenia kolorystyczne są wspaniałe! A Wam jak się podoba złoty we wnętrzach? Odważylibyście się na takie zestawienia w swoim domu?