Must Have – moi faworyci!

Jeśli Łódź to Łódź Design Festival! Dobrze spędzony czas, sporo ciekawych nowości i kilka inspirujących wystaw. Postanowiłam skrobnąć słów kilka na temat plebiscytu Must Have tegorocznego ŁDF. Miałam przyjemność zobaczyć,  a nawet dotknąć przedmiotów, które zostały wyróżnione.

Moi faworyci na Łódź Design Festival.

Wśród moich faworytów jest zestaw naczyń ceramicznych o nazwie siwaki, ręcznie wykonanych i opalanych w specjalnym piecu. Naczynia nie tylko utrzymują wysoką temperaturę potrawy, ale również sprawiają, że ma wyjątkowy smak i jest bardziej soczysta. Naczynia prezentują się ciekawie, według mnie absolutny Must Have.

Projekt: Olga Milczyńska, Antonina Kiliś, Magdalena Mojsiejuk, Irina Grishina.

Producent: August Pracownia Projektowa Olga Milczyńska.

must have  august-siwak

 

Kolejny faworyt to Longstory Tkaniny – fantastyczne wzory, kolory, podchodziłam kilka razy do ekspozycji i dotykałam tkaniny 🙂 Już wiem do czego wykorzystam tę w zielono – białe rozety!! Jestem pewna, że Wam się spodoba!

Projekt: Longstory, Agnieszka Pasierska Magda Paszewska.

Producent: Longstory.

must have

must have

must have

 

 

 

 

 

 

 

 

ICOON for Refugees – niesamowity pomysł! Darmowy słownik zawierający 1200 symboli, wystarczy wskazać odpowiednią ikonę i nie trzeba martwić się barierami językowymi.

Projekt: Gosia Warnik.

Producent: Amberpress.

must have

 

Ostatnie wyróżnienie, o którym muszę wspomnieć jako mama, to książka wydawnictwa Dwie Siostry „Pszczoły”. Dla nieco starszych dzieci i ich rodziców 🙂 Z książką przenosimy się do świata pszczół i dowiadujemy wielu ciekawych rzeczy. Warto kupić, poczytać, pokazać dzieciom. Piękne, szczegółowe ilustracje, które kochają wszystkie dzieci ( do pokazywania paluszkiem z pytaniem „a cio to” ). Pamiętajmy jak ważne w naszym ekosystemie są pszczoły, może dzieciaki zapamiętają, że należy szanować te żyjątka i ich środowisko naturalne.

Ilustracje: Piotr Socha.

Opracowanie tekstu: Wojciech Grajkowski.

Wydawnictwo Dwie Siostry

must have

must have

must have

 

 

 

 

 

 

 

 

Zachęcam do odwiedzenia strony organizatora, tam znajdziecie więcej szczegółów:
http://www.lodzdesign.com

 

Powyższe zdjęcia pochodzą ze strony organizatora ŁDF 2016 i nie są moją własnością.

  • Zozo

    Dobry wybór 🙂 Według mnie na uwagę zasługują jeszcze projekty Mai Ganszyniec dla IKEA i piękna ceramika od VOLA art of deco. Rzeczy dla dzieciaków – wszystkie super 🙂

    • Pistachio

      Zozo dziękuję! Masz rację, te projekty również są fantastyczne – można pisać i pisać 🙂 Już jestem ciekawa co zobaczymy w przyszłym roku 🙂